ĒRGĻU
apvienība
Pirmdiena, 18. oktobris
Šodien sveicam: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
Kontaktinformācija

Madonas novada Ērgļu apvienības pārvalde
Reģ.nr. 50900036721
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840
Tālr./ fakss 64871231
E-pasts: ergli@madona.lv

Meklēt ergli.lv
  Meklēt

2014-09-22
Uzņēmējiem pievilcīgi jauninājumi ALTUM piedāvātajās valsts atbalsta programmās

„Latvijas Attīstības finanšu institūcijā Altum” aktīvi īsteno valsts atbalsta programmas, un izsniedz valsts atbalsta programmu aizdevumus uzņēmējiem, kuriem ir grūtāk saņemt finansējumu komercbankās. Mazāki un lielāki aizdevumi pieejami plašam uzņēmēju lokam. Šobrīd ALTUM īsteno kopumā septiņas uzņēmējdarbības valsts atbalsta programmas, kas paredzētas gan iesācējiem biznesā un jauniem projektiem, gan pieredzējušiem uzņēmējiem, kas vēlas attīstīt savu biznesu un celt konkurētspēju. Vairākas programmas paredzētas lauksaimniekiem. ALTUM ietilpst „Attīstības finanšu institūcijas” koncernā.

Turklāt, rudens ALTUM sācies ar jaunu ražīgu piedāvājumu uzņēmējiem.

Par valsts atbalstu uzņēmējiem un jaunumiem ALTUM piedāvājuma jomā stāsta Gulbenes filiāles vadītājs Valtis Krauklis.

Kādi ir jaunumi ALTUM piedāvājumā uzņēmējiem?
Rudens ieskaņā ALTUM piedāvājums uzņēmējiem papildinājies ar jaunu valsts atbalsta programmu. Tā ir MVU mikrokreditēšanas programma, kurā līdz 2015.gada beigām mikrokredītos paredzēts izsniegt 3,5 miljonus eiro. Aizdevuma maksimālā summa ir 25 000 eiro un aizdevumi pieejamai ar termiņu līdz 7 gadiem. Uzņēmējiem pievilcīgs jauninājums programmā ir aizdevuma procentu maksājumu subsīdija 50% apmērā. Tas nozīmē, ka, izpildot noteiktos kritērijus, pusi no aizdevuma procentos maksājamās summas uzņēmēja vietā segs ALTUM no Eiropas Reģionālā attīstības fonda resursiem. Vienlaikus ALTUM ir aktīva arī Šveices mikrokreditēšanas programma, kurā nesen izsniegts jau tūkstošais programmas aizdevums, lai arī sākotnēji tika plānots, ka programmas ietvaros tiks sniegts atbalsts līdz 650 mikrouzņēmumu projektiem.
Kāpēc ir radīta vēl viena mikrokreditēšanas programma?

Mikroaizdevumi vienmēr bijuši pieprasīti gan salīdzinoši vienkāršākas saņemšanas procedūras dēļ, gan arī tāpēc, ka ar neliela apjoma aizdevumu bieži vien ir pietiekami maza uzņēmuma darbības uzsākšanai vai attīstīšanai. 
Galvenās atšķirības jaunajai MVU mikrokreditēšanas programmai no iepriekšējās programmas ir šādas:  jaunajā programmā lielāki aizdevumi, proti, līdz 25 tūkstošiem eiro, turklāt atbalstu var saņemt ne tikai mikrouzņēmumi, bet gan visi MVU. Tāpat jaunajā programmā ir aizdevuma procentu subsīdijas. Programmas atbalsts nav paredzēts lauksaimniecības nozarei.
Ko vēl ALTUM piedāvā mazajiem un vidējiem uzņēmumiem?
Mums ir vēl viens uzņēmējiem pievilcīgs jauninājums. Mazie un vidējie uzņēmumi, kas sava biznesa attīstībai finansējumu aizņemsies ALTUM īstenotajā MVU izaugsmes aizdevumu programmā, varēs saņemt aizdevuma procentu maksājumu subsīdijas un garantijas. Garantiju un procentu likmju subsīdijām ALTUM ir paredzēti 2,5 miljoni eiro. Uzņēmumi, kas veic nelauksaimniecisko darbību un nav vecāki par 5 gadiem, kopā ar investīciju aizdevumu varēs saņemt subsīdiju aizdevuma procentu maksājumu segšanai 50% apmērā no kopējās procentos maksājamās summas pirmo piecu gadu laikā.
Savukārt apstrādes rūpniecības projektiem, kuriem ir nepietiekams nodrošinājums, būs pieejamas garantijas 65% vai 80% apmērā no aizdevuma kopējās summas. 65% apmērā garantijas būs pieejamas investīciju projektiem, savukārt 80% apmērā garantijas būs pieejamas investīciju aizdevumiem infrastruktūras ieguldījumu veikšanai. Klientu ērtībām garantijas izsniegs ALTUM, vienlaikus ar aizdevuma pieteikuma apstiprināšanu.
Ko ALTUM piedāvā tiem, kas vēlas sākt biznesu?

Jaunajiem uzņēmējiem paredzētā Starta programma, kuru līdzfinansē Eiropas Sociālais fonds, ir ļoti pieprasīta un tās piedāvājums uzņēmējiem ir augstu novērtēts. Jaunajiem uzņēmējiem tā piedāvā kompleksu atbalstu: bezmaksas mācības uzņēmējdarbības veikšanai nepieciešamo zināšanu iegūšanai, bezmaksas konsultācijas biznesa plāna sagatavošanai, kā arī finansiālo atbalstu aizdevuma un procentu maksājumu subsīdijas veidā.

Starta programmā maksimālā aizdevuma summa ir 76 tūkstoši eiro. Turklāt uzņēmējiem pieejama aizdevuma procentu subsīdija 70% vai 80% apmērā, kas palīdz aizdevuma procentu maksājumu segšanā. Tas nozīmē, ka biznesa uzsācējiem, kas savas idejas īstenošanai finansējumu aizņemsies ALTUM Starta programmā, atkarībā no uzņēmuma darbības ilguma, tiks segti 80% vai 70% no kopējās aizdevuma procentos maksājamās summas. Faktiski, pateicoties procentu subsīdijai, Starta programmas klientiem aizdevumi ir pieejami ar ļoti zemu procentu likmi
ALTUM turpina īstenot arī pārējās valsts atbalsta programmas - Komersantu konkurētspējas uzlabošanas programmu, kurā pieejami lielāka apjoma aizdevumi. Lauksaimniekiem pieejami apgrozāmo līdzekļu aizdevumu programma, kā arī lauksaimniecības zemes iegādes aizdevumi. Šī programma tiek īstenotā kopā ar Lauku Attīstības fondu.
Līdzās esošo programmu īstenošanai ALTUM turpinās sagatavošanās darbi, lai varētu uzsākt „Ģimeņu mājokļu galvojumu programmu", kurā ALTUM iesaistīsies, sniedzot garantijas komercbanku izsniegtajiem aizdevumiem. Jāuzsver, ka klientiem pēc aizdevuma būs jāvēršas savā komercbankā, kas arī slēgs garantiju līgumu ar ALTUM. Tāpat ALTUM strādā pie jaunās ēku energoefektivitātes valsts atbalsta programmas sagatavošanas.
Cik pieprasīts ir valsts atbalsta finansējums uzņēmējdarbībai?
Šā gada  pirmajā pusgadā valsts atbalsta programmās ALTUM uzņēmējiem piešķīra aizdevumus par kopējo summu 28 miljoni eiro. Pēdējo piecu gadu laikā uzņēmējdarbības attīstībā ieguldīti vairāk nekā 460 miljoni eiro, atbalstīti vairāk nekā 5800 projekti. ALTUM īstenotajās valsts atbalsta programmās 2014.gadā vēl ir pieejami aptuveni 60 miljoni eiro.
Kur var saņemt papildu informāciju par ALTUM piedāvājumu?

Plaša informācija par ALTUM piedāvātajām valsts atbalsta programmām uzņēmējiem pieejama mūsu mājas lapā www.altum.lv, filiālēs, tostarp Gulbenē, Rīgas ielā 47 (darba laiks katru darba dienu no 8.30 – 17.00) un Attīstības programmu konsultāciju centros visā Latvijā, kopumā 25 pilsētās. Tuvākais konsultāciju centrs atrodas Madonā (Saieta laukums 1), un tas apmeklētājiem ir atvērts otrdienās no 9.00 – 14.00 un ceturtdienās no 9.00 – 14.00.

Iesakām izmēģināt arī ALTUM mājas lapā esošo programmu kalkulatoru, kas palīdz sākotnēji novērtēt, kura no ALTUM piedāvātajām valsts atbalsta programmām varētu būt atbilstoša uzņēmēja vajadzībām. Turpat iespējams ierakstīt savu kontaktinformāciju, lai mūsu speciālisti varētu ar Jums sazināties.


A- A A+ T T T T
     Oktobris 2021     
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11121314151617
18192021222324
25262728293031
ĒRGĻU NOVADA KARTEDirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Ērgļu novada pašvaldība,
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Ērgļu novads, LV-4840,
tālr./fakss 64871231
(c) 2021 Ērgļu novada dome


Izstrādāts : DirectHit