ĒRGĻU
apvienība
Trešdiena, 17. aprīlis
Šodien sveicam: Rūdolfs, Viviāna, Rūdis
Kontaktinformācija

Madonas novada Ērgļu apvienības pārvalde
Reģ.nr. 50900036721
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840
Tālr./ fakss 64871231
E-pasts: ergli@madona.lv

Meklēt ergli.lv
  Meklēt

2015-05-25
Zemo lidojumu uzsākšana Latvijas gaisa telpā

Laikā, kad  kardināli mainījusies drošības situacija Eiropā un pasaulē, Latvijai ir svarīgi stiprināt sadarbību ar Ziemeļatlantijas līguma organizacijas (NATO) dalībvalstīm, lai garantētu Latvijas robežu neaizskaramību un valsts drošību. Apliecinot NATO dalībvalstu atbalstu Baltijas valstu drošībai, vairākas dalībvalstis jau ir nosūtījušas papildu lidaparātus Baltijas valstu gaisa telpas aizsardzībai un patrulēšanai (Baltic Air Policing).
Viens no galvenajiem priekšnoteikumiem efektīvākai Baltijas valstu drošības stiprināšanai ir reāliem apstākļiem tuvi mācību vingrinājumi, tai skaitā arī ar dažāda veida militārajiem lidaparātiem.
Ministru kabinets 2014. gada 25. aprīlī saskaņā ar Nacionālā drošības likuma 10. panta pirmās daļas 6. punktu izdeva rīkojumu Nr. 183 ,,Par Ziemeļatlantijas līguma organizācijas atbalstu Latvijas drošības un aizsardzības spēju stiprināšanai miera laikā", kas nosaka kārtību, kadā NATO dalībvalstis aktīvi piedalās kopīgās militārajās mācībās un vingrinājumos Latvijā.
Viens no mācību un vingrinājumu veidiem ir gaisa kuģu zemie lidojumi. Tie ir specifiski militāri taktiskie lidojumi, kuri ir nepieciešami, lai militāro gaisa kuģu piloti varētu uzturēt kvalifikāciju un atbilstošas spējas Baltijas valstu gaisa telpas drošības garantēšanai un aizsardzībai.
Jau šā gada l. jūnijā stājas spēkā jauna zemo lidojumu sistēma, kas nosaka militāro gaisa kuģu zemo lidojumu veikšanu Latvijā.
Jaunā zemo lidojumu sistēma atbilst Eiropas Aeronavigācijas drošības organizācijas (ELIROCONTROL) un NATO drošības standartu prasībām un nosacījumiem, kas jaievēro militārajiem gaisa kuģiem Eiropas Savienības un Latvijas gaisa telpā. Tā, piemeram, zemos lidojumus, kā to nosaka Ministru kabineta 2006. gada 21. novembra noteikumi Nr.966 ,,Kārtība, kādā militārās aviācijas gaisa kuģi veic lidojumus Latvijas Republikas gaisa telpā", ir atļauts veikt tikai darbadienās diennakts gaišajā laikā no plkst. 8.00 līdz plkst. 18.00, nepārsniedzot 3 stundu ilgumu, un tie nedrīkst būt zemāki par 61 metru virs pārlidojamās virsmas (tas nozīmē - ne zemāk par 61 metru, piemēram, virs sakaru torņa vai kāda cita virszemes objekta). Zemie lidojumi netiks veikti arī virs apdzīotām vietām, kurās ir vairāk nekā 5000 iedzīvotāju, kā arī virs valsts nozīmes paaugstinātas bīstamības objektiem, rūpnieciska riska teritorijām un no l. marta līdz 1. novembrim - virs dabas rezervātiem, nacionālajiem parkiem un  dabas lieguma ,,Lubāna mitrājs".
Informāciju par zemo lidojumu plāniem, norises vietām un laiku, katrs Latvijas iedzīvotājs varēs apskatīt Nacionālo bruņoto spēku interneta vietnes sadaļas "Aktualitātes" apakšadaļā "Pasākumu kalendārs" (http://www.mil.lv/Aktualitates/Pasakumu_kalendars.aspx) vismaz mēnesi pirms to veikšanas.

 


A- A A+ T T T TDirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Ērgļu apvienības pārvalde,
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840,
tālr. 64871231, e-pasts ergli@madona.lv
(c) 2024 Ērgļu apvienības pārvalde


Izstrādāts : DirectHit