ĒRGĻU
apvienība
Trešdiena, 29. novembris
Šodien sveicam: Ignats, Virgīnija
Kontaktinformācija

Madonas novada Ērgļu apvienības pārvalde
Reģ.nr. 50900036721
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840
Tālr./ fakss 64871231
E-pasts: ergli@madona.lv

Meklēt ergli.lv
  Meklēt

2015-09-18
Lielākais fotokonkurss pasaulē - "Kultūras pieminekļi Vikipēdijā"!

Konkurss jau ir sācies un ilgs līdz 30.septembrim.
Konkursa vietne: http://www.wikilovesmonuments.lv/.
Balvu fonds ir 500 eiro,un ir iespējama šī fonda palielināšana. Konkursā var piedalīties jebkurš Latvijas iedzīvotājs, tam nav obligāti jābūt par enciklopēdijas cienītāju.
"Kultūras pieminekļi Vikipēdijā" (Wiki Loves Monuments) ir ikgadējs starptautisks fotokonkurss, kas notiek septembrī. To rīko Vikipēdijas kopienas dalībnieki.
Konkursa dalībnieki fotografē sava reģiona vēstures un kultūras pieminekļus un augšupielādē to attēlus Vikikrātuvē (tā ir brīvi pieejamu attēlu, skaņu failu un
citu multivides failu krātuve). Pasākuma mērķis ir popularizēt dalībvalstu kultūras mantojuma objektus.

Pirmais Wiki Loves Monuments konkurss notika 2010. gadā un kopumā tajā tika publicēti vairāk kā 12 500 attēlu, bet 2014. gadā šajā konkursā tika augšupielādēti vairāk nekā 320 000 attēlu.
Tūkstošiem konkursa fotogrāfiju tika publicētas Vikipēdijas rakstos par attiecīgajām apdzīvotajām vietām vai pieminekļiem.
Saskaņā ar Ginesa rekordu grāmatu 2012. gada konkurss kļuva par lielāko fotokonkursu pasaulē.

Konkursa pamatnoteikumi ir vienkārši. Konkurss notiek divās kārtās — nacionālā un starptautiskā. Dalībvalsts nodrošina pieminekļu sarakstu ar adresēm un identifikatoriem, un dalībniekiem savukārt jāaugšupielādē fotogrāfijas ar brīvu licenci. Lai piedalītos, jums jāielādē attēlu Vikikrātuvē, tātad jums iepriekš jābūt kontam jebkurā no Wikimedia projektiem. Fotografēt var jebkurā laikā, taču, lai attēls piedalītos konkursā, tas jāielādē no 1. līdz 30. septembrim. Fotogrāfijai jābūt liela izmēra, to nevajag samazināt. Ar visiem citiem noteikumiem var iepazīties augstāk norādītajā vietnē.

Diemžēl Latvijā nav t. s. panorāmas brīvības, tāpēc Vikikrātuvē nedrīkst ievietot  attēlus, ja pieminekļa autors ir miris pēc 1944. gada. Taču šie attēli var piedalīties konkursā, organizatori centīsies, lai tie nonāktu vietējā Vikipēdijā, kur tos izmantotu rakstiem par attiecīgajiem objektiem.

Latvijas kultūras mantojuma saraksts ietver vairāk nekā 7000 objektu — tie ir arhitektūras, vēstures, rūpniecības un arheoloģiskie pieminekļi. Jums jāizvēlas novads, jāatrod tur kāds kultūras mantojuma objekts, paņemiet savu iemīļoto fotoaparātu, nofotografējiet objektu — un jūs esat iesaistījies lielākajā fotokonkursā pasaulē! Fotografējiet pieminekļus, augšupielādējiet attēlus Vikikrātuvē septembrī, žūrija izvērtēs jūsu prasmes, un, ja jūsu fotogrāfija būs pirmajā desmitniekā valstī — tā piedalīsies starptautiskajā konkursa kārtā.

 


A- A A+ T T T TDirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

DirectHit.lv banneris

Ērgļu apvienības pārvalde,
Rīgas iela 10, Ērgļi, Ērgļu pagasts, Madonas novads, LV-4840,
tālr. 64871231, e-pasts ergli@madona.lv
(c) 2023 Ērgļu apvienības pārvalde


Izstrādāts : DirectHit